czwartek, 23 lutego 2012

Rękoczyny...
16 komentarzy:

 1. świetny pomysł....!
  gesty tak wiele znaczą.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;-)
   Właśnie tak sobie pomyślałam, że można wiele powiedzieć samymi gestami...

   Usuń
 2. Zdecydowanie męskie.
  patrze na swoje dłonie. zniszczone paleniem w piecu Co ze śladami lekkich odmrożeń, które staja się widoczne zima i latem (brak opalenizny) i zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. to prawie język migowy, bardzo podoba mi się zarówno pomysł jak i wykonanie, brak kontrastów sprawia chyba, że te ręce wydają się być takie "dobre".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Campanule. Te zdjęcia powstały całkiem spontanicznie, bez jakiegoś konkretnego zamiaru. Przypadek sprawił, że aparat miałam ustawiony na tryb B/W i gdyby nie to, pewnie zdjęcia dłoni by nie powstały, bo w kolorze nie byłyby tak wymowne.

   Usuń
 4. Ciekawe czy gesty rąk, tak jak mimika twarzy - rozpoznawane jest przez wszystkich ludzi na świecie podobnie.

  Dłonie samie w sobie są fascynujące...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jest wiele taki gestów, które znaczą na całym świecie to samo i że każdy człowiek zwraca uwagę na to, co "mówią" dłonie drugiego człowieka.

   Usuń
 5. Szkoda, że nie istnieje taki powszechny język, który byłby równie dobrze przez wszystkich rozumiany jak gesty rąk, mimika.

  Wspaniały pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, Ado, że pomysł Ci się spodobał. Tak jak napisałam w odpowiedzi assneg, wydaje mi się, że nie zdajemy sobie do końca sprawy jak bardzo język gestów jest dla nas ważny i jak podświadomie i świadomie go odczytujemy. Jest w wielu punktach czytelny dla ludzi na całym świecie. Nie bez powodu mówi się, że na migi można się dogadać z każdym ;-)

   Usuń

Dziękuję za komentarz :-))